Proč si pořídit kvalitní sluneční brýle

alt

Mnoho lidí si myslí, že proti slunci stačí levné sluneční brýle ze supermarketů za pár korun. Opak je ale pravdou. Takové výrobky oči proti škodlivému záření vůbec neochrání. Je potřeba volit kvalitní výrobek a to hned z několika důvodů:

1) Levné sluneční brýle nebrání průniku UVA a UVB paprsků a vlastně oči vystavují stejnému riziku, jako by je člověk vůbec neměl.

2) Bez slunečních brýlí si může člověk způsobit zdravotní potíže. Velké množství světla, které se odráží od písku nebo vodní hladiny, může oči spálit. Několik hodin pak oči bolí, slzí a jsou extrémně citlivé na světlo.

3) Existuje mnoho typů rozličných brýlí. Skla s polarizační vrstvou se hodí pro řidiče nebo milovníky vodních sportů, do hor si turisté pořizují brýle s tmavými zrcadlovými skly, které odrážejí silné světlo.

alt

4) Výborná je technologie Prizm, která zdokonaluje vidění tím, že zvýrazní kontrasty a usnadňuje přechod ze světla do stínu. Pochvalují si ji například bikeři, kteří s takovými brýlemi lépe vidí nerovnosti v terénu.

5) Nestačí jen sluneční brýle. Milovníci pobytu na slunci by si měli obličej a také oblasti kolem očí chránit opalovacím krémem. Právě v okolí očí se totiž nachází velké procento rakoviny kůže.