Průmyslová kulturní památka slouží jako skvělý krytý prostor pro skejťáky

alt

Ostravská průmyslová památka Trojhalí byla kdysi dávno plná strojů a turbín. Dnes funguje jako zastřešený prostor volně otevřený veřejnosti a s oblibou tu trénují v zimě skejťáci, longboardisté, koloběžkáři či bmx rideři.

Rekonstrukce Trojhalí trvala dva roky a stála asi 170 milionů korun. Do části zvané „Dvojhalí“ se vejde až 5 tisíc lidí. Tento prostor o výměře 4,5 tisíce metrů čtverečních, kde se konají kulturní a komerční akce, je často označováno jako "zastřešené náměstí". Menší objekt „Ústředna“, který zajímá hlavně sportovce, má rozlohu 1200 metrů čtverečních. Za projektem stojí architekt Josef Pleskot.

alt

Obě budovy propojuje podzemní pasáž s technickým a hygienickým zázemím. Velké venkovní sportovní a odpočinkové plochy se rozprostírají mezi Trojhalím a obchodní pasáží Forum Nová Karolina.

Pokud se v budově nekoná zrovna žádná akce, zůstává přístupná veřejnosti od 8 do 20 hodin. Hala je po celou dobu osvětlená, ale není vyhřívaná. To však sportovce neodradí, naopak jsou rádi za velký prostor, kde se dá skejtovat i přes zimu. Vstupné se neplatí, takže se hala těší velké návštěvnosti.

alt