První freestyle BMX a MTB závod sezóny v Novém Městě startuje už za pár dnů

alt

Adrenalinový závod BMX a MTB Footshop 2N BIKE SESSION zahajuje sezónu 2014 v Novém Městě nad Metují už 31. května. Zdejší skatepark bude hostit freestylové jezdce nejen z východních Čech.

„Tento závod bude zároveň oficiální zahájení sezóny 2014 a oslavou 11. narozenin občanského sdružení První řešení, které po celou dobu jeho existence závody ve FBMX, FMTB pořádá a propaguje tyto sporty,“ uvádějí pořadatelé závodu, kteří díky sdružení dokázali dát dohromady lidi z Nového Města a okolí mající zájem o SK8, BMX, graffiti, koncerty, zábavu a podobně.

Závodit se bude ve dvou základních kategoriích: BMX expert a MTB. „Pro účast v závodě je nutná registrace, kde každý soutěžící souhlasí s jízdou na vlastní nebezpečí. Závodníci mladší 18. let pouze se souhlasem zákonného zástupce nebo doprovodem osoby starší 18 let,“ doplňují organizátoři.
Diváci neplatí do skateparku žádné vstupné, symbolické startovné činí 50 korun. Rideři by měli mít chrániče - helmy a ideálně také rukavice a chrániče loktů a kolen.