Ráno zima, odpoledne vedro... co si mám sakra oblíct? Naučte se o podzimních dnech vrstvit oblečení

alt

Podzim – synonymum rýmy a kašle. Ráno cestou do školy a do práce mrznete a cestou domů je vám vedro a potíte se. Příšerná kombinace. Vyzrajte na podzimním výkyvy teplot správným oblékáním. Naučte se vrstvit oblečení!

Každý z nás řeší, co si ráno obléknout, aby nemrzl, a zároveň se odpoledne nepekl. Když se naučíte správně a funkčně vrstvit oblečení, máte vystaráno. Využívejte moderních materiálů, které vám dopřejí komfort a pohodu za každého počasí.

Nejdřív ze všeho si pořiďte kvalitní spodní prádlo. Ideální jsou nátělníky nebo přiléhavá trička z merino vlny, hedvábí, polypropylenu nebo dalších syntetických materiálů. V horku skvěle odvádějí vlhkost a v chladu zase příjemně hřejí. Máte-li pocit, že budou prosvítat pod další vrstvou – halenkou, tričkem, košilí – volte tělové barvy.

alt

Po termoprádle následuje tričko s dlouhým rukávem nebo nějaká košile. Skvělý materiál pro tuhle roční dobu je bavlna nebo flanel. Třetí vrstvu může tvořit svetřík nebo mikina. Obojí pak člověk odpoledne snadno odloží a strčí do batohu nebo tašky přes rameno.

Pak následuje svrchní vrstva. To může být nějaká syntetická zateplená vestička, klidně i péřová vesta, či podzimní sako nebo kabátek. Kdo stráví den spíš venku a musí víc bojovat s počasím a větrem, volí raději bundu z nějakého odolnějšího materiálu. Neměla by profouknout a promoknout, zároveň by ale měla „dýchat“.

Sako nebo kabátek často nezakryje krk. Proto nejen jako praktický kus oblečení, ale i jako trendy doplněk, vyberte nějaký nápaditý dlouhý šátek, který několikrát omotáte kolem krku. K zahození není ani pléd skvěle doplňující celkový outfit.

alt

Vy opravdu zimomřiví nezapomeňte pod kalhoty navléknout termopodvlékačky nebo silonky. K sukni se naopak dají vybrat pestré úpletové punčochy, které nejen hřejí, ale vypadají mladistvě a hravě. Když se naučíte správně vrstvit oblečení, už nikdy vám nebude po ránu zima!