Report ze SNB kempu v La Norma

alt

Manželé Arnoldovi za sdružení Cycling For Fun pořádají každoročně kromě cyklo akcí i oblíbené snb kempy, obvykle dva v sezóně. Letos na ně ale ve francouzském ski resortu La Norma nečekalo moc sněhu. I tak se ale ti nejmenší naučili jezdit a ti pokročilejší spoustu nových triků. Závěrečné závody nakonec nahradila snb exhibice.

„Bohužel nebyla taková sněhová nadílka, ani podmínky, abychom mohli udělat SNB závody. Ale alespoň jsme udělali snowboardovou exhibici dospělých i dětí, které jsme učili snowboarding,“ říká Andrea Arnoldová. Tomu předcházelo několik dnů intenzivního snowboardování.

alt

„Letos na kempu byli převážně začátečníci, pokročilých zájemců bylo pár. Ti měli zájem se naučit jezdit na druhou stranu, naučit se pressy, skoky a podobně,“ popisuje Andrea. Akce je podle ní velmi populární, s manželem kempy pořádají už 12 let a většinou se lidé hlásí už v září. „Je to pro nás velmi povzbuzující a dodává nám to elán připravovat stále nové snowboardové ročníky, podotýká organizátorka.

alt

Učí obvykle děti od šesti až sedmi let a setkávají se s velmi dobrými výsledky. „Děti jsou pružné, adaptabilní a učenlivé. S výukou nám pomáhá náš sedmiletý syn Adam, který jezdí na snowboardu od svých 3 let a už teď jezdí opravdu skvěle a skvěle i pomáhá s výukou. Vždycky názorně ukáže, co po žácích požadujeme,“ popisuje Andrea. Za týden jsou obvykle začátečníci schopni sjet v obloucích modrou sjezdovku, mnozí i červenou, a vyjet nahoru pomou.

alt

„Pokročilí se letos i přes to málo sněhu naučili pressovat a jezdit na druhou nohu. Bohužel ty skoky letos opravdu nešly, nebylo z čeho je udělat. V minulých ročnících jsme byli schopni naučit pokročilé například jezdit v U-rampě, různé SNB skoky, nebo i naučit, jak se jezdí ve freeridu. A vždy jsme kempy uzavírali SNB závody, které se těšily velkému ohlasu, a kterých se účastnili i jiní jezdci, nejenom ti z kurzu,“ líčí Andrea a doufá, že příští rok to bude se sněhem lepší.

alt

Mrkněte na vtipný edit:

Chystají ale letos ještě cyklistický seriál Haven MTB Series. Tvoří ho 10 MTB závodů, převážně v severních Čechách. Jezdí se maratony a crosscoutry. Závod je určen jak pro veřejnost, tak i pro špičkové elitní jezdce, kteří si přijíždějí pro price money. Více na www.bikebase.cz.