Roxy – mladší a šikovnější sestra Quiksilveru

alt Značku Roxy lze považovat za mladší sestru australské značky Quiksilver. V roce 1990 se totiž zrodila jako čistě dámská linie boardového oblečení pod taktovkou majitelů Quicksilveru, kteří za sebou měli již 40 let zkušeností v textilním průmyslu. Jako první se na trhu pod značkou Roxy objevily na počátku devadesátých let plavky a plážové oblečení. Už během prvního roku se ukázalo, že si mladé surfařky kolekci skutečně oblíbily.

Kraťásky z Havaje

Od založení značky uběhly dva roky a partička lidí kolem Roxy během večerní siesty na Havaji vymyslela úplně nový kousek oblečení. Mezi palmami a havajskými květy se zrodily dámské „boardshorts“ – miniaturní a prodyšné kraťásky. Byly sexy i pohodlné, ale zároveň umožňovaly neomezený pohyb a maximální sportovní vyžití. Sportovní kraťasy z Havaje se staly prodejním hitem a dodnes jsou se značkou Roxy neodmyslitelně spojeny.

Z Havaje až na vrcholky hor

V polovině 90. let se Roxy začala intenzivněji angažovat v profesionálním ženském surfingu. Za Roxy team závodily nejlepší světové surfařky a vznikl též seriál Roxy závodů na vlnách, který značka mohutně sponzorovala a propagovala. Jedna z mnoha akcí pod patronátem Roxy a konající se na Havaji patří dodnes mezi nejprestižnější a nejoblíbenější akce světového surfařského šampionátu. Na konci 90. let nasměrovali designéři z Roxy svůj zájem i na zimní sporty. Záhy vznikla první řada snowboardového oblečení a časem i kolekce špičkových Roxy snowboardů. Po roce 2000 se ve spolupráci se značkou Dynastar na svět vyklubala též sportovní řada Roxy lyží.
alt

Od sportovního oblečení k ucelené kolekci módy

Dnes je Roxy celosvětově známou značkou dámské módy. Od prvních kolekcí se sportovní oblečením se značka postupem času rozvinula v módní ikonu, která ale nezapomíná na pohodlnost oblékání. S logem Roxy lze dnes v obchodech nalézt nejen sportovní oblečení a vybavení, ale také kabelky, kufry, džíny, bytový textil, parfémy i šperky. Každý kousek přitom musí splňovat cíle značky a dodat svým nositelkám pocit odvážnosti, sebejistoty, přirozené krásy a neomezené zábavy.

Tajemství loga Roxy

Logo Roxy na první pohled připomíná symetricky rozpůlené bijící srdce. Po detailním zkoumání v něm lze ale najít přímý odkaz na „otcovskou“ značku Quicksilver. Logo je totiž vytvořeno z loga Quiksilver, které bylo otočeno, zdvojeno a zrcadlově postaveno proti sobě tak šikovně, že vytvořilo obrazec srdce.
alt