Salomon představuje nové modely běžeckých bot

alt

Popularita běhání každoročně roste. Z městských parků se dostalo na venkov a z venkovských cest až na příhraniční hřebeny hor. Není divu, vždyť s tímto sportem se dá začít s minimálním vybavením, běhat lze prakticky kdekoliv a kdykoliv, odpoledne cestou z práce stejně jako v noci na dovolené v cizích zemích.

Se zvyšující se výkonností však trpí namáhaná chodidla a klouby a časté otřesy při dopadu se přenášejí prakticky na celé tělo. Nepříjemným zdravotním následkům přitom lze předcházet rozumnou volbou obuvi. Různý typ běhu a různý povrch vyžaduje jinak vychytanou botu.

Na správné volbě tentokrát doopravdy záleží – boty do terénu se staví tak, aby příliš nesnižovaly citlivost chodidla vůči povrchu a s důrazem na odolnost vůči počasí. Městské a silniční boty naopak musí změkčovat dopad, aby předcházely namáhání a bolesti chodidel a kloubů.

alt

Trailové boty Salomon Spikecross 3 CS využijete hlavně v náročných terénech a obstojíte v nich za jakéhokoliv počasí. Stabilitu podrážky na kluzkém povrchu zesiluje devět krátkých kovových hrotů. Boty mají prodyšný, ale nepromokavý povrch. Kotníky chrání vyztužení a mají zpevněnou špičku i patu. O změkčení a odpružení dopadu se stará anatomická, vyjímatelná stélka. Přes to všechno se stále jedná o lehké boty, váží pouhých 325 gramů.

K podzimním i zimním běhům se pěkně hodí také Speedcross 3 GTX . Tyto trail-runingové boty s GORE-TEX® membránou mají agresivní vzor podrážky. Jsou navrženy na závody a pro rychlostní trénink, odolávají chladu a vlhkosti.

Na tvrdší povrchy cest a ušlapaných pěšin se hodí silněji odpružené Speedcross Vario. Mají zpevněnou patu i špičku, vyztužený jazyk a anti-debris síťovinu, která zabraňuje nečistotám a kamínkům dostat se dovnitř. Díky odlehčení boty běžce zatěžují pouhými 275 gramy.

alt

Pokud se chystáte běhat v městských parcích, po chodnících, silničkách či jiných hladkých a tvrdých plochách, patří k vám bota typu Salomon Sense Pro. Je prodyšná, lehká a vyztužená. Nový koncept PROPRIOTECTION™ usiluje o dosažení lepší citlivosti díky snížení paty a konstrukce zajišťuje výraznější odpružení. K tomu se navíc vyznačují poutavým, moderním designem.