Samková s Krausem slavnostně otevřeli skicrossovou a snowboardcrossovou dráhu v Harrachově

alt

Olympijská vítězka, snowboardistka Eva Samková a světový mistr ve skicrossu o víkendu slavnostně zahájili provoz nové dráhy pro profesionální i amatérské snowboardisty a lyžaře v Harrachově. Stavěla se od července do listopadu pod dohledem trenérů Marka Jelínka a Jakuba Flejšara. Do budoucna by se mohla ještě rozšířit s stát se součástí plánovaných olympijských center.

Otevření se účastnil i sám ministr školství Marcel Chládek. „Pan ministr Chládek se mě už v Soči ptal, co by pro nás mohl udělat. Tak jsem rovnou řekla, že potřebujeme mít hlavně kde trénovat. Jsem ráda, že nezůstalo jen u slibů a dneska se už můžeme projet na zbrusu nové trati,“ uvedla snowboardistka Eva Samková na slavností akci.

Podle ní zatím nedosahuje standardů pro závody světového poháru, ale jako tréninkové sportoviště rozhodně stačí. „Aby mladé talenty držely krok se světem, musí mít podmínky pro přípravu. Být pořád na soustředěních v zahraničí je finančně nejnákladnější,“ doplnila Samková. Ještě ten den si trať vyzkoušely děti v rámci závodů „Hvězdy na sněhu“.

Ilustrační foto: www.evasamkova.cz