Skatepark v Karviné zrušen. Radnice chce vybudovat nový, v kryté hale

alt

Do konce dubna musejí dobrovolníci ze sdružení Wheel Club vyklidit skatepark za krytým bazénem v Karviné-Hranicích. Překážky jsou bohužel ve strašném stavu. Některé mají i 15 let a postupem času se staly nebezpečné. Radnice ale zvažuje, že koupí nevyužívanou halu a nechá postavit krytý skatepark.

Místní sdružení Wheel Club se o skatepark staralo od roku 2007. Z různých grantů získalo peníze na nové překážky či opravy stávajících. Původní překážky patří společnosti STaRS spadající pod město. „Již pár let plochy ani překážky nevyhovují, opravy byly jen provizorní a problém neřešily, překážky jsou více než 15 let staré a mohou už být opravdu nebezpečné. Tohle Wheel club ví. Nemůžeme si už dovolit mít to venkovní hřiště v provozu v tomhle stavu, muselo by se v každém případě zgruntu zmodernizovat,“ uvedl k problému ředitel společnosti STaRS Petr Dyszkiewicz.

Sdružení se společností STaRS ukončí nájemní smlouvu a vyklidí plochu. „Zhruba poslední dva roky jsme hledali společnou cestu s vedením společnosti STaRS a snažili se někam celou situaci veřejného sportoviště posunout. Bohužel mezi místními návštěvníky jsou početné skupiny lidí, co se sportem nemají nic společného, a tak se celá situace vyhrotila a skatepark je v současné době před zavřením,“ doplnil David Chrapek, správce skatepark za Wheel Club.

Pomoci by však mohla radnice. Rada města doporučila zastupitelstvu ke schválení rozdělení přebytku hospodaření za rok 2014, kde je mimo jiné návrh na koupi budovy pro skatepark. „Skatepark bude krytý, město má připravené peníze na koupi nevyužívané haly bývalých drátoven za letním koupalištěm,“ řekl náměstek primátora Jan Wolf. Rozhodovat se bude na nejbližším zasedání 30. dubna.