Školní rok se kvapem blíží a do obchodů dorazily nové kolekce školních batohů

Jak jinak zahájit nový školní rok, než s nějakým pěkným vydesignovaným batohem nebo alespoň pouzdrem. Letos pofrčí retro tvary, ale i výrazné barevné potisky a květinové vzory. Své místo mají však i nadčasové černobílé kombinace. U nákupu batohu bychom neměli zapomínat také na pohodlí a batoh by měl na zádech dobře sedět. Zvlášť u dětí, pro které učebnice a sešity představují poměrně slušnou zátěž.

Hra barev, květiny, Afrika

Letos se na trhu objevily batohy s opravdu skvělým a originálním designem. Například Roxy, Vans i Burton přicházejí s luxusními květinovými a exotickými vzory, zajímavými kombinacemi černé a bílé a zajímavými doplňky například v podobě oldschoolových přezek. Retro tvary připomínají doby našich rodičů, ale materiály jsou samozřejmě moderní a lehké.

Sportovní značky jako Deuter, Nordblanc nebo Salomon myslí hodně na to, aby se batoh pohodlně nosil a nebolely z něj záda. Samozřejmostí je ergonomický tvar popruhů a zádový systém, který odvádí vlhkost a brání nadměrnému pocení.

Co do batohu budeme dávat

Při výběru batohu by si měl každý školák a student uvědomit, co v něm bude nosit. Většina modelů už má dnes zabudovanou vyztuženou kapsu na notebook nebo tablet, hlavní vnitřní prostor by měl být členěn na dvě části kvůli přehlednosti. Hodí se i menší kapsy vepředu na drobné osobní věci a praktické jsou třeba síťové kapsy po stranách na lahev s pitím.

Některé batohy mají vyztužený prostor pro notebook z neoprenu, který počítač ochrání i v sebevětším lijáku. Batohy jako takové se obvykle vyrábějí ze 100 procentního polyesteru a někdy navíc bývá dno z nějakého nepromokavého materiálu.

Pohodlí pro mrňousy

Při koupi bychom také měli myslet na to, aby se batoh dobře nosil. Především u dětí, pro které mohou být učebnice a pomůcky dost těžké, by se mělo myslet na to, aby jim batoh dobře seděl na zádech a netrápily se s ním. Pohled na malého školáčka v předklonu s obrovskou brašnou na zádech zná každý.

Dnes už se vyrábějí modely s lehkých materiálů s vyztuženými a ergonomicky tvarovanými nastavitelnými popruhy a zádovým systémem. A za příznivou cenu. Myslí na to především značky, které vyrábějí také sportovní a outdoorové batohy, jako je Deuter či Nordblanc.

A co nové pouzdro?

A kdo nový batoh zatím nechce, nepotřebuje nebo na něj nemá peníze, může se poohlédnout po nějakém pěkném pouzdře na tužky a psací potřeby.

Podobně jako u batohů letí vydesignované potisky v odstínech růžové, fialové, červené a modré, potisky s nádechem africké a jihoamerické exotiky, výrazné vzory a nápadné barevné kombinace. Své místo ale stále mají i zajímavé kombinace bílé, černé a šedé. Se super kolekcí pouzder přichází například Roxy, Burton nebo Quiksilver.