Skvělá atmosféra, profi výkony a hromady sněhu. To byl Snowboard a Freeski Jam v Hranicích

alt

I přesto, že zima ještě hned tak nezačne, část hranického náměstí o víkendu přikryla sněhová pokrývka. Sníh v sobotu dovezly tatrovky, protože se odpoledne jel „Snowboard a Freeski Jam“. O skvělou podívanou se zasloužili nejlepší jezdci z celé České republiky.

Trať z lešení se na hranickém náměstí začala stavět už v pátek, vše se povedlo bez komplikací, tak mohly v sobotu dopoledne přijet tatrovky se sněhem ze dvou zimních stadionů v okolí. Počasí závodům přálo, ale sníh tím pádem rychle tál. Naštěstí ho bylo opravdu dost.

alt

Trénink začal podle plánu ve 2 hodiny odpoledne, stejně tak jako „Game of Skate“, do které se přihlásili jezdci z Hranic a okolí. Následovala parkourová exhibice hranického Teamu Fatrion, který před početným publikem předváděl i salta přes sedm lidí.

Pak už nebránilo nic, aby začaly jibové závody na rampě. Podívanou si nenechala ujít spousta diváků, protože mohli sledovat jedny z nejlepších jezdců v ČR. Na prkně závodily i dvě holky, které se mezi klukama neztratily a předváděly kousky na profi úrovni.

Finále ovládal na snowboardu Pavel Vyroubal a na lyžích Honza Prokeš. Právem obhájili první místa. Publikum ale nejvíce zaujal místní jezdec a taky hlavní organizátor Jakub Čoček i jeho kolega Pavel Adámek. Oba se těšili velké podpoře místních fanoušků.

alt

After party následovala v místním baru Základna, kde se oslavovalo až do rána. „Chtěl bych poděkovat všem zúčastněným za skvělou atmosféru a podporu a doufám, že si akci všichni užili,“ doplňuje hlavní organizátor Jakub Čoček a už teď vyhlíží termín dalšího ročníku.

Výsledky:

Snowboard: 1. Pavel Vyroubal, 2. Zoltán Strcula, 3. Tomáš Lotll

Lyže: 1. Honza Prokeš, 2. Jakub Čoček, 3. Vít Němčic