Skvělá zpráva pro milovníky wearables! Místo displeje stačí předloktí

alt

Pařížská společnost Cicret vyvíjí převratný „chytrý“ vynález. Speciální náramek s mini projektorem, který přenáší obraz přímo na předloktí. Obsah chytrého telefonu se vám zobrazí rovnou na kůži. Jestli se vývojářům podaří sehnat peníze, na trhu by se mohl objevit už příští rok v červnu.

Náramek Cicret o tloušťce pouhých 1,5 mm bude bezdrátově propojen s chytrým telefonem a zapnete ho jednoduše tím, že zatřesete rukou. Díky osmi senzorům a zmíněnému miniaturními projektoru se data promítnou na kůži a tato „dotyková plocha“ bude ovladatelná prsty jako jakýkoli dotykový displej. Ruka uživatele prostě poslouží jako smartphone nebo tablet. Náramek bude dokonce vodotěsný, takže budete moci být on-line i třeba v bazénu.

Guillaume Pommier ze společnosti Cicret uvedl pro Newsweek, že se bude náramek prodávat odhadem za 300 až 400 euro. Nicméně, aby mohl být projekt dokončen, potřebuje firma získat ještě 700 tisíc euro. Vypadá to ale, že zájem o tohle zařízení bude obrovský. Za měsíc a půl vidělo na Youtube video, jak náramek bude fungovat, více než 4 miliony lidí.

Zařízení však prozatím musí řešit problém s baterií, která při velikosti náramku nedisponuje dostatečnou kapacitou, aby mohla plně nahradit telefon.