Skvělá zpráva pro rodiče longboardisty: Kočárek spojený s longboardem je tu!

alt

Kočárek a longboard v jednom. Tahle vychytávka od značky Quinny by se mohla dostat na český trh už letos. Sveze se na něm dítě zhruba ve věku od jednoho do tří let, dá se snadno a rychle složit a rodič s ním v podpaží může naskočit do tramvaje. Stejně jako s obyčejným longboardem nebo obyčejnými jednoduchými golfkami.

Jízda na takzvaném longboard stolleru vypadá opravdu dost podobně jako na normálním longu. Jen s tím rozdílem, že se rodič drží rukama madel kočárku, ve kterém sedí dítě, takže při rozjíždění to vypadá jak koloběžka. Pohyby nohama a tělem ale kopírují jízdu na opravdovém longboardu.

alt

Vynález se rozhodně šikne městským rodičům, kteří si chtějí na procházce s dětmi taky něco užít, kteří chtějí sportovat zároveň s dětmi a provozovat svobodně svoje koníčky. Nebo se prostě jen svižně pohybovat po městě. V našem prostředí se ale hodí spíš na cyklostezky než do ruchu českých měst s mnoha bariérami.

Děti by měly oproti běžnému kočárku mít na hlavě helmu, protože přece jenom jedou rychleji než v “obyčejných” golfkách. Samozřejmě nechybí ani bezpečnostní pásy. Ač se někomu tenhle vynález může zdát na první pohled nebezpečný, veškerá bezpečnostní kritéria stanovená úřady splňuje.

Tahle to vypadá v reálu: