Šle opět v kursu: Stylové sportovní kšandy Xandy

Působí to neuvěřitelně, ale kšandy znovu obsadily internetové regály obchodů se stylovým oblečením. Mezi světovými válkami se nosily skrytě pod oblekem, aby nikým nespatřeny držely kalhoty ve správné výšce. S mizejícími obleky na nějakou dobu zmizely i kšandy a jejich úlohu převzaly opasky. Dneska, kdy se mladí lidé snaží o osobitý výraz a vlastní styl, kašlou na konvence a módní trendy, jsou kšandy neboli šle opět v kurzu. Stylovými sportovními kšandami se zabývá štika na trhu, česká značka Xandy.

Jak říká guru soudobé etikety, Ladislav Špaček pro rádio Impuls: „Dnes jsou kšandy spíše imidžovou záležitostí, ne klasickou potřebou.“ Nicméně kalhoty díky kšandám drží na svém místě a nesjíždí, dospělým ani dětem, což ocení zejména sportovci a aktivní lidé. Zároveň šle působí jako skvělý doplněk outfitu. Využití nacházejí i při zimních sportech, na prkně na svahu, při odvážnějším lyžování, ale i při streetových sportech.

Modely značky Xandy se velmi pohodlně nosí, netlačí ani při náročných sportovních výkonech. Existují v užší i širší verzi. Takový Fisherman měří na šířku 3,5 cm. Výrazněji působí kousky o šířce 5 cm, na délku měří 68 cm.

Děti ocení něco přiměřeně kratšího, třeba Junior Pink nebo něco s potiskem.