Sníh, sport a zábava. K oslavám Světového dne snowboardingu se přidají i české snowparky

alt

Celkem 76 akcí v 28 zemích světa. Tak bude vypadat už devátý ročník World Snowboard Day (Světového dne snowboardingu), který letos připadne na 21. prosinec. K oslavám a snowboardovým happeningům se připojí i několik českých snowparků.

Jako i v minulých letech se zúčastní šumavský Snowbitch snowpark Kubova Huť. Samozřejmě bude záležet na sněhových podmínkách, nicméně v plánu je Best trick contest na vybrané překážce (roura, bedna, rail, spina) o věcné ceny, o muziku se postará Raggagangsta Soundsystem, k dispozici bude test centrum značky Capita Snowboards a těšit se můžeme i na pořádnou grilovačku. V hospodě pod sjezdovkou v 19 hodin pokračuje after party.

Připojí se i snowpark na Neklidu v Krušných horách. Můžeme se těšit na ozvučený upravený snowpark a soutěže o věcné ceny na jednotlivých překážkách. Jako každý rok bude vlek F jezdit zdarma. V průběhu akce bude probíhat nábor mladých snowboardistů do nově vznikajícího sportovního centra mládeže.

Z krkonoškých středisek se do akce zapojí Špindlerův mlýn. Akce je plánovaná ve zbrusu novém snowparku Svatý Petr. Nebudou chybět soutěže, test centrum, snowboardová škola a samozřejmě velká party.