Špatné zprávy: Závody BMX Cologne se po 30 letech poprvé nepojedou

alt

Jeden z největších závodů v Evropě, německý závod BMX Cologne, zvaný někdy také “mistrovství světa”, si po třicetileté tradici letos dává pauzu. Soutěž dříve pojmenovaná také BMX Masters a Worlds, která se každoročně jela v Kolíně nad Rýnem, se letos podle vyjádření organizátorů nekoná kvůli nevyhovujícímu parku a infrastruktuře.

„Po třiceti letech BMX v Kölner Jugendpark bychom tu akce rádi dál pořádali. Podařilo se nám z BMX udělat sport s kulturou, nejen sport do cirkusu nebo na nějakou show. Na našich akcích se vždycky dařilo také propagovat různé výrobky spojené s tímhle sportem. Zkrátka BMX contesty v Jugendparku se pro nás a pro tisíce milovníků BMX z celého světa staly opravdovou tradicí. V roce 2015 ale bude mít BMX Cologne pauzu. Je čas na koncepční opravy, je potřeba naprosto změnit celou infrastrukturu toho místa,” popisují organizátoři na webu závodu.

alt

Podle nich zkrátka BMX park nedosahuje potřebných standardů a spolupráce s radnicí Kolína nad Rýnem také nefunguje úplně, jak by mohla, takže řešení problémů s parkem a jeho infrastrukturou je prozatím nejisté. Doufejme, že do příštího roku se podaří něco vymyslet.

Podívejte se na loňskou finálovou jízdu Dominika Nekolného, který se stal na BMX Cologne 2014 mistrem světa.

Dominik Nekolny at BMX Cologne 2014 Finals from Global Flat on Vimeo.