Splitboard od Burtonu si prostě každý zamiluje

alt

Jaro už je sice tady, ale na horách a v Alpách se stále jezdí jak o život. Proto máme ještě něco i pro milovníky zimy - splitboard od značky Burton ze speciální freeridové kolekce. Zamilují si ho hlavně snowboardisti, kteří vyhledávají čisté freeridové svahy, aby si na nich mohli udělat první „lajnu“. Ty bývají většinou daleko od vleků a lanovek, ale s tímhle splitboardem bude jejich hledání zase o něco snazší. Dá se totiž při stoupání rozdělit na dvě samostatné lyže a snowboardista se na chvíli změní ve skialpinistu.

Při chůzi vzhůru je nutné pootočit vždy jedno vázání na dané půlce tak, aby mohlo sloužit pro chůzi, a půlky rozpojeného snowboardu se musí vzájemně prohodit, aby byla "půlící hrana" snowboardu ven, směrem od kolen.

alt

Technologie “The Split Channel” umožňuje jednodušší a hlavně přesnější propojení snowboardu a vázání skrze centrální páteř, která rovnoměrně rozděluje energii pro lepší odraz. Je kompatibilní pouze s “Burton M6” technologií a dovoluje namontovat vázání k prknu v jakékoliv poloze.

Prohnutí “rocker” v přední části desky se postupně rozšiřuje od špičky až pod přední nohu a dále plynule přechází do “camberu”. Takové uspořádání přirozeně vede ke zvednuté špičce a tedy zlepšení při jízdě v hlubokém sněhu.

alt

Klasický, nejuniverzálnější tvar snowboardů “directional” je navržen s lehce prodlouženou špičkou, aby soustředil pop do oblasti patky a přitom nabízel dost kontroly nad jakýmkoliv terénem a ve všech podmínkách. “5MM Taper", kuželovitý tvar znamená, že je nos širší než ocas.

Dřevěné jádro “Super Fly” zlepšuje flexibilitu a životnost prkna. Dřevo ve střední části je systematicky uloženo kolmo k dřevu ve zbytku jádra a to zaručuje perfektní kontrolu a zesílení snowboardu. Odolná sintrovaná skluznice je vysoce porézní a skvěle absorbuje vosk. Super pružnost zajišťují skleněná vlákna “Triax™ FiberGlass”.

alt

“Pro-Tip™”, zmenšující se tloušťka špičky a patky dramaticky snižuje váhu a nabízí hravější svezení. Za zmínku stojí i patentovaná technologie “Squeezebox”, která přenáší energii z vašich nohou na špičku a patku pro ještě lepší oblouky a ollie. Tenhle splitboard si prostě každý zamiluje!