Sprayground: the rebel bag company

„The rebel bag company“, tohle vyslovil David Ben David, když se ho zeptali, jak by popsal značku Sprayground. Designér a tvůrce batohů Sprayground zároveň spojuje brand se třemi základními termíny: kvalita, funkčnost a design. Takže kdo hledá opravdu originální designový batoh do školy, možná právě objevil to pravé.

Ačkoli jsou batohy Sprayground na trhu jenom pár let, okamžitě opustily hranice rodného New Yorku a dnes se prodávají už v 35 zemích po celém světě, v Americe na ně narazíme v těch nejlepších buticích a nosí je mnoho různých celebrit. Značka přitahuje rebely a lidi, kteří chtějí vypadat zajímavě a upoutat na sebe pozornost. Batohy se totiž vyznačují velmi výrazným, nápadným a hodně moderním designem spojeným s komiksovými hrdiny, multikulturním prostředím amerického New Yorku a parádní hrou s „dolary“.

Zároveň jsou skvěle ušité, zpravidla z nepromokavého materiálu, a navíc poměrně dost promyšlené. Nechybí jim různé kapsy a kapsičky a vyztužený prostor pro notebook. Samozřejmě mají dost široké popruhy, aby se dobře nosily, a vyztužený zádový panel. Je vidět, že člověk, vystudovaný designér, který značku založil, důkladně přemýšlel. Nejen, že se pokusil překročit hranice toho, co se „nosí“, ale snažil se také v plné míře myslet na funkčnost svých modelů.

Dnes na batozích Sprayground pracují i další designéři a pronikají dál než mezi streetovou komunitu, pro kterou David batohy původně cílil. Značce se daří zaujmout lidi napříč generacemi, aniž by se opakovala. Všechny série jsou limitované a ani skutečně úspěšné modely nejdou znova do výroby. Jedině tak může Sprayground majitelům svých batůžků zajistit pocit, že vlastní něco výlučného a originálního.