Srpen ve znamení dobrodružného běhání

alt

Běhání, kolo a lezení patří v českých zemích k velmi oblíbeným sportům. Běhat se dá kdykoli, kdekoli, s kýmkoli. Není to náročné na čas, vybavení ani peníze. Čím dál víc lidí však neběhá jen tak, ale testuje svoje možnosti a hranice na různých závodech a soutěžích, které spojují více outdoorových sportovních disciplín. Přinášíme několik tipů na skutečné srpnové výzvy pro všechny běžce a sportovce.

Od středy 29. července do soboty 1. srpna se běží Eko Challenge, soutěž inspirovaná nejnáročnějším expedičním závodem na světě. Týmy postupují volným terénem a rozvržení cesty i spánku zůstává na běžcích. Kromě běhu, lodí, kola, skalního lezení, plavání a morseovky čekají cestou závodníky předem neznámé nástrahy. Výchozí místo se zatím tají.

V Plzni 15. srpna startuje triatlon a kvadriatlon s názvem Pislenman. Kromě plavání, běhu a MTB čeká závodníky devět kilometrů sjezdu na lodích.

Extrémní běžecký závod RedBull 400 připadá na tu samou sobotu. Profesionálové, amatéři nebo třeba hasiči běží odspodu dojezdové dráhy strmě vzhůru na skokanský můstek v krkonošském Harrachově.

Týmový Czech Adventure Race se běží od 26. do 30. srpna v Dobronicích u Bechyně. Podle pořadatelů se jedná o nejtěžší dobrodružně expediční outdoorový závod Česku. Platí pravidlo: jeden za všechny. Jakmile jediný člen týmu nedokončí trasu, prohrává celé družstvo. Na tomto mezinárodním mistrovství musí borci překonat asi 500 km na kole, během, na bruslích, lézt po skalách, plavat a zvládnout to také na laně. Zájemci se mohou přihlásit také na kratší verzi s časovým limitem 18 hodin.