TIP: Sychravý podzim je tady! Pořiďte si skvěle padnoucí kabátek

alt

Studené a nevlídné počasí se přihlásilo o slovo a vy stále nevíte, co na sebe? Jestli chcete vypadat elegantně a švihácky, pořiďte si podzimní kabátek. Nevíte, jaký model by se hodil k vaší postavě? Bojíte se, že zase zůstane trčet netknutý v šatníku? Přinášíme pár tipů, podle čeho vybírat, aby vám dokonale slušel.

Toužíte po barevném, kontrastním a nápadném kousku, který z vás udělá hvězdu? Jste-li štíhlá, nebojte se netradičních střihů. Jestli ale potřebujete opticky zeštíhlit, sáhněte raději po kabátku s barevným členěním po stranách nebo navíc se zúženým pasem, který vám krásně a žensky vytvaruje postavu. Silnější ženy by měly vybírat tmavší barvy, ve kterých budou vypadat štíhlejší.

alt

Hlídejte si tak délku. Menším ženám sluší kratší kabátky – do pasu, pod zadek nebo maximálně nad kolena. Dlouhé kabáty totiž opticky zkracují. Chcete-li opticky prodloužit nohy, berte radši kabát s páskem uvázaným výš, než v pase. Pokud jste vysoká víc, než byste si přála, vyhněte se výrazným vzorům a rozhodně svislým proužkům. Definitivně z módy jsou kabáty s ramenními vycpávkami, ve kterých ženy vypadají jako Rambo.

alt

Za úvahu stojí i klasicky střižený, jednoduchý kabátek. Hodí se totiž ke všemu. Zpestřit se dá barevnám šátkem nebo lehkou šálou, případně výraznou broží. Plnoštíhlé ženy a dívky volí tmavší barvy, štíhlé ženy se nemusí bát světlých odstínů.

Napůl sportovní střihy kabátků typu „pytel“ jsou také trendy. Ale pozor! Silnější ženy v nich mohou vypadat neohrabaně, ty ať raději volí vypasované modely, případně kabáty s páskem.

alt

Zvažte, jak teplý by měl podzimní kabátek být. Lehký model přes poledne naskládáte i do kabelky a navečer opět oblečete. Pokud se ochladí, přihodíte svetr. V teplejší kousku vás zase nezaskočí ani ranní podzimní mrazíky.