Tip: Chcete si koupit přilbu? Poradíme vám, jak vybrat tu správnou

alt

Jarní prázdniny startujou a někteří z vás se na hory teprve chystají. Nezapomínejte na bezpečnost a vezměte si s sebou také přilbu. Helma na lyže nebo snowboard by neměla jen slušet a ladit se zbytkem vybavení, ale hlavně chránit. Aby ovšem skutečně ochraňovala vaši hlavu v případě nehody, musí skvěle sedět. Máme pro vás šest tipů, podle kterých vyberete tu ideální přilbu.

1.) Helma musí na hlavě perfektně sedět. Mezi hlavou a přilbou nesmí zůstávat žádné volné místo, naopak přilba musí dokonale přiléhat. Jinak hrozí, že se jezdce při pádu praští do hlavy a v podstatě helma nesplní svou funkci. Proto při zkoušení zakloňte hlavu, předkloňte se a proběhněte se. Přilba musí sedět, ale nesmí ani tlačit. Jinak by se ježdění stalo peklem.

alt

2.) Přilba by měla zakrývat také čelo. I když máte čepici nebo kuklu, měla by přilba přesahovat i na čelo. Nejen kvůli bezpečnosti, ale třeba i kvůli rýmě.

3.) K helmě musí dokonale padnout i lyžařské brýle. Je nutné obojí zkoušet společně. Mezi brýlemi a čelním okrajem přilby nesmí vzniknout žádná mezera, musí se sebe navzájem dotýkat. Jinak hrozí, že se budou brýle mlžit.

alt Tahle přilba a brýle k sobě evidentně nejdou!

4.) Přilba by měla být lehká. Počítejte s tím, že ji budete mít na hlavě několik hodin denně. Z těžké přilby vás bude bolet krk.

5.) Zkontrolujte si při koupi přilby, jestli má vzadu úchyt na brýle. Pokud by nebyly brýle v nějakém bodu s přilbou pevně spojeny, hrozí, že je při pádu v prašanu ztratíte.

alt

6.) Přilba by měla být odvětrávaná a z příjemného vnitřního materiálu. Jinak se může stát, že se vám v ní bude nepříjemně potit hlava.