Tip: Jak si netradičně s drahou polovičkou užít Valentýna. Nebojte se dobrodružství!

alt

Přemýšlíte, co podniknout s partnerem či partnerkou o Valentýnu. Kytky, kino nebo „bomboška“ vám připadají trochu nudné. Máme pro vás šest tipů na opravdu netradiční oslavu svátku zamilovaných. Otestujte svoje možnosti!

1) Kupte přes nějaký slevový portál opravdu netradiční degustační menu v nějaké cizokrajné restauraci. Pozvěte svou milou nebo milého na sushi či asijské mořské plody. Určitě přitom spolu zažijete dobrodružství.

2) Zkuste se poohlédnout po nějakých „vzdušných“ zážitcích. Co se společně třeba proletět balónem a podívat se na svět shora?

3) Nebo naopak vyrazte do podzemí. Najměte si průvodce, se kterým se vydáte na netradiční speleologickou výpravu do nějaké normálně nepřístupné krasové jeskyně. Romantika, adrenalin a dobrodružství v jednom.

Speleologický overal vám asi půjčí, nezapomeňte ale teplou vrstvu pod ním. Což je ostatně vtipný způsob, jak tenhle netradiční dárek předat. Dejte své drahé polovičce dárkovou taštičku s termoprádlem a k tomu přihoďte poukaz pro dva.

alt

4) Anebo darujte super teplý spacák do extrémních teplot a zkuste spolu prožít nějaké turistické dobrodružství. Vezměte sněžnice, spacáky, čelovky a lopatku a vydejte se na výpravu do nějakých pěkných zasněžených českých hor. Na večer si vykopejte záhrab a přespěte v terénu nebo najděte nějaký pěkný seník či krmelec a máte postaráno o super romantický nocleh.

Dobrým tipem může být i horská salaš například na slovenské Velké Fatře. Nebývají zamčené a dá se v nich i zatopit. Místním bačům to nevadí, pokud si po sobě turisté uklidí.

5) Jakýkoli večerní či noční výstup na vysokou horu s výhledem do osvětlené krajiny může být zábava a příjemné zpestření vašich dnů. A přespat pak můžete doma nebo si zamluvit pokoj na nějaké horské chatě či v penzionu.

6) Vyzkoušejte spolu nový sport, po kterém třeba už dávno toužíte. Půjčte si vybavení, nejměte instruktora a zkuste třeba skialpy, freeride, ledolezení nebo snowscoot. Prostě co vás napadne. Svatý Valentýn je ten správný čas ke sdílení skvělých nových zážitků!