TIP: Jak ušetřit při nákupu za dopravu aneb Zásilkovna.cz

alt

Nabídku v e-shopech dnes omezuje snad jen rozloha Země a čas, který by zabralo její prohlížení. Při nákupu levnějších výrobků, třeba lehké čelovky do stanu, nerezového hrnečku či křesadla však účet za dopravu poštou či kurýrem výrazně ovlivňuje výslednou cenu zboží a uživatele internetu směřuje zpátky ke kamenným obchodům. Přesto se našel způsob, jak levně dostat zajímavé zboží z e-shopu na druhý konec republiky nebo na Slovensko - Zásilkovna.cz.

Tato služba provozuje síť 380 míst po celém Česku i Slovensku, na které si mohou zákazníci nechat doručit balíček za přijatelných 49 korun (do 5 kg). Vyzvednutí zboží v pobočkách Zásilkovny, tzv. Z-pointech, nabízí přes 6000 českých a slovenských e-shopů a mezi nimi i Blackcomb.cz. Téměř 90 % zákazníků si tam nechává doručit zboží na dobírku a platí jej až při převzetí.

Od loňského roku začala firma budovat pod značkou Csomagküldő.hu srovnatelnou síť v Maďarsku, momentálně si lidé mohou vyzvedávat zboží na pobočce v Budapešti přibližně za 80 korun.

Pokud zákazník zrovna nemá čas, může zásilku osobně převzít a překontrolovat kdokoliv další, komu poskytne kód k převzetí zboží, např. přátelé či příbuzní. Jejich doklady nikdo nekontroluje, stačí znát kód doručený v SMS.

Zásilku lze samozřejmě online sledovat a příjemné je, že v případě zájmu se dá doba uložení bezplatně prodloužit ze sedmi dnů na 21. Obvyklá doba doručení zboží na Z-point by měla být do druhého dne od převzetí v e-shopu.

Obchody si dokonce mohou připlatit službu reklamační asistent, která umožňuje zákazníkovi na Z-pointech řešit i případné reklamace.