Jak vybrat lehký jarní kabátek

alt

Zima nás opouští mílovými skoky a neodkladně se blíží čas nakupovat jarní oblečení. Nezbytnou součástí “odlehčeného” outfitu musí být nějaký pěkný jarní kabátek, trendy sako nebo lehká městská bunda. Poradíme, jak se zorientovat v trendech letošního jara.

Na jaře se budou nosit pastelové barvy a jednoduché jednolité designy, neustoupí ani klasická černá a bílá, do popředí se tlačí výrazná červená a stálicí zůstávají proužky, puntíky i geometrické obrazce a jarní květinové vzory, letos laděné do orientu. Prosazují se střídmé a jednoduché tvary, ale avantgardní a veselé designy rozhodně nejsou na ústupu. Zkrátka, každý má svůj styl!

Jednoduchá klasika

Záleží spíš na tom, do jaké společnosti a k jakým účelům kabátek, sáčko nebo bundu potřebujete. Rozhodně nic nezkazíte klasickým delším kabátkem volnějšího střihu v jednolité barvě, který se hodí ke všemu a pomocí různých broží a šál se dá skvěle obměňovat.

alt

Klasická saka do pasu s jedním nebo dvěma knoflíky také patří k nesmrtelným kusům oděvu. U obojího se letos jako materiál začíná znovu prosazovat bavlna. Což je fajn, protože se dobře udržuje a příjemně nosí.

Čím dál víc na oblibě získávají také denimové bundy. Návratu džínoviny se prostě nedá zabránit. Na jaře se budou znovu nosit klasické džínové bundy do pasu jednoduchých střihů ((nepřehánějte to s množstvím kapes), ale i delší kabátky z lehkého materiálu. Obojí doplňuje spousta zajímavých detailů, třeba drobných zlatých knoflíků, či pyramidek. Výrobci hodně pracují i s neobvyklou strukturou materiálu. Ale nezapomínejte, v jednoduchosti je krása.

Vrstvení je in

Letos se bude oblečení také hodně vrstvit. Takže si budete moci pohrát s tenkými úpletovými vestami, košilemi na tričkách, kratšími svetříky na delších tričkách a podobně. Tohle když doplní pěkný jednoduchý kabátek a šátek, bude to ideální.

alt

Do města se ale mohou hodit i bundy, ať už z bavlny nebo nějakých syntetických materiálů. Na trhu najdeme spoustu zajímavých barevných provedení a nápadů, které rozhodně rozzáří váš outfit.

Myslete na svou postavu

Každá žena samozřejmě vybírá kabát také podle typu své postavy. Platí, že krátké kabáty a bundy prodlužují nohy. Delší kabáty zakrývají příliš široké boky. Kabáty se zvýšeným pasem rovněž prodlužují nohy. Pas celkově sužují kabáty s páskem nebo výraznějším vypasováním.

alt

Drobnější vzorek zeštíhluje, zatímco vzorek s většími barevnými plochami se hodí spíš pro vyšší a štíhlé ženy. Tmavá barva rovněž může postavu zeštíhlit, zatímco vyloženě světlá plnoštíhlým ženám příliš nelichotí.