Tip: Jak vybrat skejt pro začátečníka? Neskládejte si ho, jděte do kompletu

Každý na skejtu někdy začínal a řešil, jakou výbavu si pořídit. Možností a sestav je dnes už na trhu spousta. Zkušení prodavači Blackcomb.cz však radí, kupte si do začátků raději komplet. Vyjde vás levněji, než kdybyste si skejt skládali sami. Vyhněte se ale těm nejlevnějším variantám.

Pro začátečníky je výhodnější koupit si hotový komplet, než nakupovat zvlášť jednotlivé komponenty, jako jsou třeba kolečka nebo treky, které spojují kola a desku. „Skládaný skejt vyjde asi na dvojnásobek ceny oproti kompletu. A pro děti nebo mladé lidi, kteří ještě nevědí, jestli nakonec budou vůbec jezdit, je to zbytečné,“ říká vedoucí prodejny Blackcomb Michal Mrázek.

Komplety pro začátečníky se pohybují v ceně od 1000 korun do 3000 korun. „Takové ty opravdu nejlevnější ale zákazníkům moc neradíme. Myslím, že opravdu dobrý komplet se dá pořídit za 2000 korun,“ popisuje Michal Mrázek. Podle něj jsou nejlevnější skateboardy z ne příliš kvalitních materiálů a velmi brzy se jim opotřebují ložiska a kolečka nebo zlomí treky. Za dobré značky skateboardů do začátku považuje Mrázek například Darkstar, Tony Hawk nebo Cliché.

alt

„Za dva tisíce je opravdu parádní komplet a pokud člověk zjistí, že ho skejt opravdu baví, pořídí si terpve něco dražšího,“ doporučuje vedoucí prodejny. Nicméně i na hotovém kompletu se postupem času dají vyměňovat jednotlivé komponenty, které se opotřebují nebo jezdci nevyhovují. Každý si pak podle toho, co jezdí, jaké má rád triky a podobně, časem skládá a vybírá jednotlivé díly o různých rozměrech, tvrdosti a z různého materiálu.

Začátečníci by rozhodně neměli zapomenout také na chrániče. „Když člověk spadne, dost to bolí, takže doporučuji sady na zápěstí, lokty a kolena. A samozřejmě helmu,“ radí Michal Mrázek.