Tip: Originální dřevěné hodinky – spojení techniky a designu s přírodou

Zvažujete, čím originálním letos obdarovat své blízké? Máte blízko ke konceptu moderního designu ve spojení s přírodními materiály? Skvělou volbou jsou dřevěné hodinky české firmy Timewood nebo z dílny italských návrhářů WeWOOD. Dřevo se prostě stává novým módním stylem.

Jak říkají tvůrci značky Timewood, každý kousek dřeva má svůj příběh, sleduje svoji jedinečnou cestu a umožňuje vytvořit svou vlastní identitu. Lidé, kteří stojí za tímhle konceptem, uvažovali úplně jednoduše, chtěli zvolit pro své hodinky materiál, který nezahlcuje přírodní prostředí, je nadčasový a vyjadřuje životní styl a postoj. Jakmile se motýlci, sluneční brýle a hodinky Timewood dostaly mezi lidi, okamžitě se staly fenoménem.

A nejsou jediné na světě. Podobně jako Češi přemýšleli také italští designéři hodinek WeWOOD a ti šli ještě dál. Své produkty vyrábějí z odřezků vzácných exotických dřevin, které by se jinak nejspíš vyhodily. Navíc za každý prodaný kousek zasadí jeden strom, takže z přírody nejen berou, ale také jí vracejí.

Ale nejen ekoaktivistům zaplesá při pohledu na dřevěné hodinky srdce. Tyhle originální, naprosto precizně provedené módní doplňky ohromí svou elegancí a nápaditostí každého milovníka módy a smyslu pro detail. Obě značky navíc používají velice kvalitní japonské strojky Miyota Citizen, takže se zákazníci nemusejí bát, že kupují nekvalitní výrobek nebo nějaký módní výstřelek. Ženy i muži mohou vybírat z mnoha designových variant, z nichž každá je díky specifické struktuře dřeva originálem.