Tip pro bikery: Luxusní cyklobatoh Nomad od Dakine

alt

Milovníci bikování a cyklistiky, kteří rádi tráví na kole celé dny, by měli nechat doma klasický turistický batoh a pořídit si nějaký přímo na kolo určený kousek. Cyklobatohy jsou speciálně konstruované, aby skvěle seděly na zádech, mají výborně řešené kapsy a přihrádky a ochrání všechny věci uvnitř před vodou a nepohodou. K nejzajímavějším modelům letošního jara jednoznačně patří Nomad o objemu 18 litrů od značky Dakine, odborníka na batohy všeho druhu.

Skvělou vymožeností je zádový panel s Air Channel ventilací, která umožňuje mezi zády a batohem proudit vzduch. Díky tomu se jezdec tolik nepotí a tím pádem samozřejmě šetří energii.

Hned za zádovým panelem se nachází objemná kapsa pro vodní vak o objemu tři litry, který je samozřejmě součástí batohu. Bez vodního vaku, díky němuž se může rider kdykoli pohodlně za jízdy napít, se dnes už snad nikdo neobejde. Je to maximálně pohodlné a praktické.

alt

Hlavní kapsa je dost velká, aby se do ní vešlo vše potřebné, ale my se zaměříme hlavně na různé praktické doplňkové kapsy a přihrádky. Za zmínku stojí kapsa s přihrádkou na pumpičku nebo dvě síťované kapsy se zipem na nářadí nebo lepení. Samozřejmě nechybí ani měkká fleecová kapsa na brýle.

K skvělým vychytávkám tohoto moderního modelu patří i malá boční kapsa na telefon. Díky umístění hned vedle zádového panelu do ní jezdec pohodlně sáhne i za jízdy. Maximálně jednoduše obslužná je i přihrádka na helmu v přední části batohu. Stačí do ní helmu vsunout a utáhnout pomocí strepů. Vejde se do ní i full face helma. Šiknou se i strepy ve spodní části, ke kterým jezdec pohodlně připne chrániče.

O bederním páse a výškově nastavitelném hrudním páse nemluvě. Ergonomické ramenní popruhy bezvadně sedí na ramenou a na jednom z nich se nachází magnetický klip pro uchycení hadičky hydrovaku.

Tenhle odolný a kvalitní batoh od Dakine má prostě všechno, na co si každý sportovec vzpomene!