TIP: Ruce a nohy v suchu, zadeček v teple... Vybírejte vhodné zimní oblečení pro děti

alt

Zima by měla ještě chvíli spát, ale ranní teploty okolo nuly nebo počasí na horách její příchod nemilosrdně ohlašují. Na ledové ruce po ránu si stěžují hlavně ti nejmenší. Lámete si hlavu, co dětem na zimu pořídit na sebe? Nevíte, co koupit, aby byly v suchu a pohodlí i v té nejhorší plískanici? Poradíme vám!

Základem zimního dětského outfitu jsou teplé a nepromokavé rukavice. Děti neustále berou sníh a led do rukou, hrajou si s ním a po chvíli si stěžují, že je zebou ručičky, protože rukavice promokly až na kůži. Pořiďte zateplené rukavičky s vodním sloupcem alespoň 10 tisíc milimetrů a ideálně s dvojitou a pevnější vrstvou ze spodní strany. Fleecové nebo pletené rukavice se hodí maximálně na procházku po městě.

alt

Další skvělou vychytávkou pro vaše aktivní broučky je teplé spodní termo prádlo. Vyrábí se z materiálů, které hřejí, a jakmile se dítě při pohybu zpotí, odvedou vlhkost ven a drobeček zůstává suchý. Pro ty, co nemají rádi umělé materiály, může být skvělou volbou například merino – antialergenní jemná ovčí vlna.

Jinou „ohroženou“ částí těla je v zimě zadeček. Pokud nemáte chuť neustále svého potomka peskovat za to, že sedí na zemi ve sněhu, kupte mu pořádné zateplené kalhoty. Myslete hlavně na svrchní materiál, který by opět měl mít vodní sloupec okolo 10 tisíc milimetrů, aby při zimních hrátkách hned tak nepromokl.

alt

Co se týče zimní bundy, měla by jít dopnout pěkně ke krku, aniž by přitom nepříjemně škrábala. Pokud se nerozhodnete přímo pro kombinézu, která v zimě dětem malinko komplikuje čůrání, vybírejte bundu s vnitřním lemem, který půjde připnout k oteplovákům. Tak se dětem nikdy nedostane dovnitř sníh.

Co ale v blátivé zimě, kdy se děti umažou při každém pobytu venku od hlavy až k patě? Kvalitní zimní oblečení není dobré obden prát, proto doporučujeme pogumovanou variantu pro blátivé dny. Pogumované oblečení podšité fleecem ve dnech, kdy se teploty nedostanou pod nulu, úplně stačí. Dobře se udržuje, stačí dát zabahněné kusy na pár minut na nízkou teplotu do pračky. Bohužel není prodyšné, takže se v něm děti mohou zpotit. Nehodí se tedy na delší výlety, ale na „lítačku“ kolem domu stačí.

A na závěr jak prát kvalitní zimní bundy a oteplováky? Dodržujte teplotu uvedenou na štítku výrobcem, nepoužívejte klasický prášek, ale prostředek přímo určený k praní funkčního oblečení s membránou, vyhněte se aviváži a sušte na vzduchu, nikoli na topení.