Tip: Už máte pořádné podzimní skejtové botky?

alt

Na podzimní sk8ování se šikne pořádná bota, která vydrží chvíle nepohody, chrání nohu, ale přitom nesnižuje cit pro prkno pod ní. Taky by měla nějakou dobu vydržet trhavé nárazy při neustálých dopadech a odrazech. Vyrobit takovou extrémně namáhanou a zároveň slušivou botu není zrovna úkol pro začátečníky, ale naštěstí na trhu působí dlouho zavedené značky, které na vývoji bot spolupracují s předními PRO ridery. Máme pro vás několik tipů na opravdu povedené kousky.

Voděodolný kotníkový Spartan High má zpevněnou špičku i patu, vyztužený jazyk i kotníky. Vulkanizovanou podrážku s prodlouženou životností zdobí logo legendy mezi brandy sk8ové subkultury – DC. Holčičí streetové Rebound High DC navíc zatepluje umělý kožíšek a šněrování usnadňují plastové kroužky.

alt

Chladnějším podzimním večerům odpovídá umělý kožíšek boty Etnies Jefferson Mid z hladké kůže, s vyjímatelnou DTTF stélkou a dírkami na odvod vlhkosti.

Kožené Circa Hesh kombinují klasické prvky a materiály s moderním designem. Přesto se jedná o plně funkční sk8 obuv, se stélkou pro změkčení dopadu a trvanlivou vulkanizovanou podrážkou.

alt

Vans Old Skool Zip vynikají sytě červeným provedením. Pro ty, kteří se ve výrazných barvách necítí dobře, existují také černobílé variace.

Na nižších Emerica Westgate zapracoval známý sk8 rider Brandon Westgate. Jejich pryžová podrážka dobře drží na gripu.