TIP: Výměna skel u lyžařských brýlí může trvat jen dvě vteřiny. Díky magnetům

alt

Také pokaždé, když si pořizujete nové brýle na snowboard nebo lyže, řešíte, jakou barvu skel zvolit? Že jste zkoušeli skla během dne měnit, ale děsně vás to otravovalo a šlo to špatně? Firma Anon váš problém vyřešila. Díky revoluční technologii Magna Tech trvá výměna jen dvě sekundy. Skla totiž nedrží rám, ale sada silných speciálních magnetů.

Výrobce těch nejlepších lyžařských brýlí Anon Optics vyrábí brýle, jejichž skla nejsou usazena pevně v rámu, ale drží pomocí několika magnetů. Technologie zvaná Magna Tech umožňuje, že si přímo na svahu během vteřiny můžete vyměnit třeba tmavé sklo za rozjasňující. Přitom si v podstatě nemusíte brýle sundat z hlavy. Díky tomuhle super rychlému řešení už není potřeba se zabývat, jakou barvu brýlí koupit nebo vzít na sjezdovku. Zkrátka s brýlemi pořídíte sadu různobarevných skel a podle světelných podmínek je okamžitě vyměníte.

alt

Na trhu seženete tři typy této nové technologie – m1, m2 a vm1. M1 Magna Tech se může pochlubit 12 magnety ze vzácných zemin, kterými bezpečně připojíte sklíčka k rámu na šesti místech, m2 má 16 magnetů, které drží na osmi místech, a vm1 má 14 magnetů, jenž skla připevní k brýlím v sedmi bodech.

Součástí balení obvykle bývají dva typy různobarevných skel, ale lze dokoupit i další. Vybírat můžete z široké škály různých odstínů a barev podle toho, co vám nejlépe vyhovuje. Skvělým pomocníkem je aplikace na oficiálním webu výrobce – lens visualizer, kde si můžete vyzkoušet, jak které odstíny skel mění světlost prostředí.

Specializovanou značku Anon Optics zastřešuje jeden z největších odborníků na snowboarding na světě – firma Burton.