Tipy na vánoční výlety. Neseďte celé svátky u televize!

alt

Starým českým vánočním zvykem je cpát se cukrovím celé dny před televizními obrazovkami a louskat jednu pohádku za druhou. Pak si všichni stěžují na kila na víc a celý leden se honí po fitcentrech. Co takhle prožít svátky aktivně? Nabízíme osm tipů, kam vyrazit.

1.) I když nás asi extra velká sněhová nadílka nečeká a Vánoce zřejmě letos prožijeme na blátě, na horách bude určitě mrznout. Koukněte na mapu a najděte si nejbližší aspoň tisíc metrů vysokou horu a vyražte na pořádný pěší výlet. Kdo je trochu línější, může zvolit kopec, na který vede lanovka a v jednom směru si to dát v sedě. Ale nezapomeňte na teplé oblečení.

alt

2.) Jestli nelyžujete ani nejezdíte na snowboardu, co se domluvit s partou kamarádů, půjčit si lyže nebo prkno a vyrazit někam na svah? I kdyby se z vás nestal excelentní lyžař, s kamarády si na sjezdovce určitě užijete spoustu zábavy. O svátcích budou mít všechna lepší lyžařská střediska už dost technického sněhu a lyžařské školy budou v provozu.

3.) Jestli jste sportovci, co si zkusit o svátcích něco nového? Milovníci sjezdového lyžování si můžou zkusit třeba běžky, prkno či skialpy.

4.) Rybníky asi do Vánoc nezamrznou, ale zimní stadiony budou o svátcích určitě otevřené pro veřejnost. A jestli nemáte brusle, v každém městě se dají někde půjčit.

alt

5.) A kdo má radši teplo a vodu, může sbalit plavky a navštívit nějaký pěkný aquapark. Dneska už má svůj aquapark každé větší město.

6.) Ale jestli netoužíte po nějaké velké koupací divočině, ale spíš pohodičce, co vyrazit někam do termálních koupališť nebo si pohovět někde v lázních, sauně či vířivce?

7.) Navštivte nejbližší skanzen. V období svátků obvykle mívají malebné vánoční výstavy. Ponořte se do starých časů a dozvíte se, jak trávili Vánoce vaši předkové.

8.) Nebo se jednoduše běžte projít na několik hodin do lesa a nadýchat se čerstvého vzduchu. Návrat do teplého vánočního domova s grogem a cukrovím pak opravdu stojí za to.