Trekking s malými dětmi? Beze všeho

alt

Stále víc lidí touží sdílet svou zálibu v cestování do přírody se svojí rodinou, tedy také se svými dětmi. To si uvědomili tvůrci značky LittleLife, kteří od roku 2002 vyvíjejí výrobky upravené na cestování s malými dětmi. Větší pohodlí, rychlost a možnost plánovat delší trasy přinesly tzv. dětské sedačky pro batolata, která by dlouhý výlet sama neušla.

K vícedenním akcím se hodí typy, které kromě prostoru na dítě mají přiměřeně velký prostor na způsob snímatelného batůžku, třeba model All Terain S2, který získal ocenění Mother and Baby, nabízí navíc k místu na dítě ještě 32 litrů volného prostoru, včetně kapsy na vodní vak (výrobek je hydration system compatible).

alt

Vcelku stabilní provzdušněná konstrukce má ve spodní části místo, které umožňuje při umístění dítěte zajistit sedačku nohou proti pohybu. Zpětným zrcátkem lze pohodlně sledovat, zda-li dítko neusnulo (a ono se na oplátku může do zrcátka šklebit). Výlet by neměly přerušit ani výkyvy počasí. Součástí výbavy je totiž originální sluneční stínítko a do deštivého počasí uzpůsobená pláštěnka. Lze je snadno nasadit a není nutné je složitě hledat, oboje bývá umístěno v lehce přístupné spodní části.

Z vybavenějších typů stojí za zmínku také Voyager S3, který má sice nepatrně menší objem – 28 litrů, ale má například izolovanou kapsu na vodní vak.

Pro ty, co mají radši lehčí záda, se stává zajímavou volbou sedačka Ranger, jež získala v roce 2014 ocenění GearWeAre jako nejlehčí outdoorová dětská sedačka na britském trhu. Váží pouhých 1700 gramů. Tato sparťanská verze váží a stojí míň než její masivnější sestra, hodí se ale spíš do města nebo na kratší výlety, při nichž nechybí úložný prostor. Nicméně dá se dokoupit šestilitrová kapsa.

Značka LittleLife staví na chuti sdílet s dětmi touhu po zkoumání světa a cestování. Její dětské sedačky tyto sny, zdá se, pomáhají splňovat.