Trekovky Olang, kvalita za rozumnou cenu

alt

V trekových botách Olang chodí do přírody a do hor lidé z celé Evropy i mimo ni. Olang patří k tradiční značce ve světě trekové obuvi. Šije pohodlné, pevné a odolné boty. Část produkce se vyrábí i u nás, takže se nikdo nemusí obávat, že by nebyly precizně a kvalitně ušité. Značka nabízí také dětské outdoorové modely.

Tahle italská firma na trhu s obuví funguje už od roku 1990. Veškerá výroba se soustřeďuje do evropských zemí a z velké části také do České republiky. V Třebíči, v areálu bývalé značky Bopo, se šije téměř všechna obuv, která se poté po Česku distribuuje. Olang se soustředí hlavně na trekovou obuv, ale má na kontě i pár designových zimních kousků, botky pro děti nebo pracovní boty.

alt

Celkově jsou boty Olang považované za velmi pohodlné a přitom odolné a spolehlivé. Outdoorové kožené modely s membránou Olantex se hodí i do toho nejhoršího počasí. Díky materiálu Cordura se jen tak neodřou a hodně vydrží, zpevněná pata, špička a oblast kolem kotníku ochrání nohu před špatným došlapem i ve velmi náročném terénu.

Podrážky Olang využívá od firmy Vibram®, což je další zárukou kvality. Díky ní bota neklouže ani v blátě a kluzkém horském terénu. Polstrovaný jazyk a měkká vyjímatelná stélka zaručí noze maximální pohodlí.

Výborné jsou i dětské kotníkové modely. Skvěle se přizpůsobí dětské noze, kožená varianta s membránou nepromokne ani v nejhroznějším počasí a hodí se také na zimní turistiku. Ve své cenové kategorii Olang těžko hledá konkurenci.