Trendy na jaro 2016: retro a lá 70. léta, minimalismus i etno prvky

Zajímá vás, co se bude nosit letos na jaře? Škála možností je poměrně pestrá. Dál se drží etno vzory, ale čím dál víc proniká do módy jednoduchost až minimalismus. Hodně návrhářů se inspirovalo módou 70. let a opět se vracejí špičaté boty. Mezi teniskami vládne šedá a futuristický vzhled.

Většinu zmiňovaných trendů najdeme v jarní kolekci značky Roxy, která jako každý rok patří mezi brandy, které směr módy tak trochu určují. Velkou inspiraci 70. léty lze vidět hlavně u triček. Zkrácená délka nebo uzlování v pase jsou toho důkazem. Stejně tak Roxy podobně jako na podzim využívá etnických motivů ve vzorech a navíc uplatňuje romantickou krajku, která rovněž patří mezi hity sezóny.

Jednoduchost, minimalismus a lehkost jsou patrné také ve střizích a vzorech šatů. Jaro ovládnou jednoduché střihy a jednolité střídmé barvy. Výjimku samozřejmě tvoří energická španělská značka Desigual, ale i tak, jako by se letos držela v barevných kreacích poměrně zkrátka.

Celkově jarní móda působí velmi svěže a žensky, možná víc romanticky než sexy. To je patrné nejen u šatů a triček, ale i třeba mikin. Zároveň platí, že v jednoduchých a jasných liniích je také krása.

Velkým hitem sezóny budou bezesporu tenisky všech možných odstínů šedé, samozřejmě s bílými podrážkami, které se hodí nejen k džínám, ale třeba i k bavlněným šatům nebo sukním. Obzvlášť se vyvedla jarní kolekce sportovních i vycházkových bot adidas Originals. Hojně se objeví i pastelové odstíny fialové a samozřejmě nesmrtelná zůstává černá v kombinaci s bílou.

Balerínky a sandály budou po letech opět špičaté a nezřídka i různě blyštivé. Zkrátka romantický, jemný, až princeznovský vzhled bude letos in.