Trendy v pánských plavkách: Kontrastní barevné šortky, ale i tlumené jednolité tóny

Slipové plavky dnes nosí převážně sportovci do plaveckých bazénů. Plážím a plovárnám vládnou koupací šortky pod kolena či do půli stehen. V minulých letech si výrobci zakládali na pestrých kontrastních barvách, letos dali návrháři opět průchod méně nápadným modelům.

Za posledních několik let pánské plavky zaznamenaly několik změn. Od klasických slipových plavek se na koupalištích a plážích téměř úplně upustilo a mladí muži začali nosit modely ve tvaru šortek a bermud. Jejich výhodou je, že se v nich dá na plovárnu přijít jako v kraťasech, vykoupat se a jako v kraťasech taky odejít.

Kontrastní, pestré a nápadné vzory se v posledních letech prodávaly nejvíc. Designéři se předháněli v extravagantních potiscích a nápadných barevných kombinacích inspirovaných hudbou, surfingem či exotikou. Letos se ale objevují mezi některými značkami i střídmější plavkové kolekce a dá se vybírat i z tlumených harmonických tónů.

Díky rychleschnoucím materiálům z polyesteru, bavlny a polyamidu se dají pánské plavky nosit i jako kraťasy. Ať už muži zvolí delší boardshorts nebo swimshorts do půli stehen, mohou v nich po koupeli zase odejít, aniž by se převlékali. Právě díky moderním materiálům nemusí dlouho čekat, než oblečení uschne.

Látky, ze kterých jsou pánské plavky ušité, poskytují svým nositelům neomezený pohyb. V pase se plavky obvykle zapínají na suchý zip a stahovací tkaničky a často mívají ještě navíc kapsu s pružným poutkem. Ale muži pozor, ať se nevykoupete i s klíčky od auta či peněženkou!