Trendy v plavkách 2016: Návrat neonových barev, etno vzory a minimalistické střihy

Výrazné, dokonce neonové barvy, etnické opakující se motivy, netradiční střihy a minimum materiálu. Tak by se daly popsat letošní trendy v plavkách. Černobílá klasika se ale nikdy neomrzí, stejně jako staré dobré bikiny s trojúhelníčkovou podprsenkou.

Zajímavý je rozhodně návrat neonových barev, třeba růžové, fialové, oranžové nebo žluté. S několika takovými modely přichází například značka Fox nebo Animal, která si ale podobně jako Roxy či Horsefeathers hraje s indiánskými opakujícími se motivy. Etno trend v oblékání úspěšně pokračuje už od loňského roku.

Mezi klasickými bikinami s trojúhelníky nebo bandážovými podprsenkami, které si už několik let mohou dovolit nosit ženy s menším poprsím, se objevují i nové střihy a netradiční řešení. Například Horsefeathers přichází s netypickým zavazovacím střihem horního dílu, který si žena jakoby dvakrát omotá kolem těla. Zajímavé jsou i háčované bikiny, například od Roxy. Působí hodně žensky a svůdně.

Celkově by se dalo říct, že minimalismus převažuje především u střihů, což je pro ženy výborná zpráva. Čím méně toho na sobě budou mít, tím dokonaleji opálí své tělo. Co se týče barev, určitě vítězí plavky, které poutají pozornost, ať už výrazným vzorem, zmíněným neonovým odstínem nebo netradičně řešeným střihem.

Ženy, které chtějí skrýt nějaké ty nedostatky, by měly myslet na to, že výrazná část plavek přitahuje pozornost. Proto, kdo má větší zadek, volí nenápadný spodní díla a naopak s barvami si vyhraje nahoře.

Kalhotky se letos budou nosit hodně vykrojené, což opticky zužuje stehna, mnohdy na zavazování po bocích. Štíhlé ženy si mohou dovolit sportovně vypadající koupací šortky třeba od Brakeburn.