Trénujte na lyžích i mimo sezónu. Na unikátním trenažeru

alt

Když není zrovna sníh, mohou milovníci lyžování a snowboardingu vyrazit na lyžařský trenažer. V Milovicích ve středních Čechách si ho pořídil bývalý juniorský vicemistr v akrobatickém lyžování Ondřej Vokatý. Je to jediné zařízení svého druhu v Česku.

Jízda na tomhle nakloněném umělém pásu, který jede proti lyžaři směrem nahoru, vypadá celkem snadně, ale ve skutečnosti klade na lyžaře vyšší nároky než normální zasněžený svah. Prý se na trenažeru brzy každý odnaučí chyby, které mu na běžné sjezdovce projdou.

Po celou dobu se na sebe jezdec může dívat v obřím zrcadle. „Není nutné hranit, jen se klouzat. Mozek si na to velmi brzy zvykne. A když potom přijdete na sjezdovku, neměli byste spadnout," popsal provozovatel zařízení. Lze regulovat sklon plochy i rychlost jízdy. „Sjezdovka“ může být prudká 28 stupňů, což odpovídá velmi náročné černé sjezdovce. Jet se dá až sedmdesátkou.

Prozatím lyžaři či snowboardisté zaplatí 450 korun za hodinu a mohou si dopřát i instruktora. Od začátku března ale ceny stoupnou. Na místě si každý může vypůjčit lyže i boty.

Takhle to vypadá: