Třinecké záchranné složky osedlaly kola a závodily v časovce na Ostrý

Hasiči, záchranáři či policisté z třineckého regionu si o víkendu změřili své síly při cyklistické časovce na beskydský vrch Ostrý. Pátého ročníku závodu o délce 6,3 kilometru v terénu s převýšením zhruba 400 metrů se zúčastnilo 40 závodníků.

Cyklistická časovka nese příhodný název Konina Cup. Hlavním sponzorem je totiž firma Herbamedicus, která vyrábí populární Koňskou mast. Do sponzorství se letos zapojil i Blackcomb.cz.

„Každoročně se této stále oblíbenější časovky účastní okolo 40 cyklistů z řad policie ČR, městské policie, horské služby, hasičů, záchranky a městského úřadu v Třinci. Do této uzavřené komunity účastníků pravidelně vstupují i zaměstnanci firem, které jsou nápomocny závod zorganizovat tím, že se spolupodílejí na řešení finanční stránky závodu,“ popisuje David Janik, který stál u zrodu tohoto každoročního klání.

Myšlenka uspořádat závod pro pracovníky záchranného systému v třineckém regionu uzrála v roce 2010. „Uvědomil jsem si, že ve složkách Integrovaného záchranného systém slouží spousta lidí, kterým sport není cizí. Většinou se společně setkáváme u ne příliš veselých příležitostí, jakými jsou například dopravní nehody, poskytování pomoci v terénu, pátrání po osobách, pomoc při povodních, požárech a podobně, kdy se spolu většinou jen pozdravíme a dále si každý dělá svou práci,“ líčí Janik.

Právě sportovní akce dopomohla k tomu, aby se tito lidé, nezbytní zachránci a ochránci lidských životů, poznali i z jiné stránky.

Letošního ročníku se zúčastnilo rekordních 40 závodníků, z toho i tři děti ve věku od osmi do 12 let. Počasí však bylo trochu nejisté. „Po celou dobu závodu bylo naštěstí krásně, ale při vyhlašování výsledků několikrát zapršelo,“ říká Lenka Kraus ze společnosti Herbamedicus, která se závodu také zúčastnila a vybojovala bronz. Nicméně jako každý rok se závod opět vydařil a sportovci se těší na další podzimní nebo jarní setkání.

Výsledky

Kategorie „děti“
Filip Jančík - 35 minut
Filip Ciencala - 42 minut
Lukáš Lýsek - 48 minut 15 sekund,

Kategorie „muži do 40 let“
Filip Heczko z Městské policie Třinec - 23 minut 12 sekund
Petr Maliga z Horské služby Beskydy - 26 minut 19 sekund
Tomáš Svoboda z Horské služby Beskydy - 27minut 54 sekund

Kategorie „muži nad 40 let“
Edvard Zembovski z Městské policie Třinec - 23 minut 55 sekund
Roman Glajcar z Horské služby Beskydy - 26 minut 23 sekund
Pavel Svoboda z Horské služby Beskydy - 27minut 1sekunda

Kategorie „ženy“
Karin Kurová z Městského úřadu Třinec - 32 minut 53 sekund
Mirka Jašková z Herbamedicus - 35minut 19 sekund
Lenka Kraus z Herbamedicus - 35 minut 50 sekund