Ubytování zdarma po celém světě? Díky couchsurfingu to jde!

Cestování samo o sobě může být nákladné, tak proč neušetřit, kde se dá. Například na ubytování. A to díky službě zvané couchsurfing. Jednoduše turista přespí zadarmo u někoho doma na gauči. Ušetří peníze a navíc pozná nové lidi a místní kulturu. Do projektu jsou zapojeny 2 miliony lidí z 230 zemí světa.

Pomocí této vychytané služby si už několik let nabízejí lidé z různých koutů světa možnost přespání doma, zdarma, a ještě přitom hostům často poradí, kam se vydat, čemu se vyhnout a podobně. Není lepší způsob, jak poznat místní folklor.

Hostitelé se registrují na stránkách www.couchsurfing.com, kde lidé, kteří ubytování již využili, píší svá hodnocení a postřehy. Takže se dá částečně odhadnout, zda hostitel není podvodník, který se hosta pokusí okrást. Stejně tak své profily zveřejňují i samotní cestovatelé.

Kdo by rád takových služeb využil a sám turistům z cizích zemí také poskytl ubytování, může se kdykoli zaregistrovat přes e-mail nebo Facebook. Pak stačí vyplnit svůj profil, dodat fotky, popsat ubytování a okolí a určitě se brzy nějaký zájemce objeví. Nejčastěji lidé podnikají víkendové výlety po evropských městech, na delší dobu cestují hlavně v létě.