V Bratislavě vyrostlo snow tréninkové centrum pro freestylové jezdce

alt

Začalo to nápadem dvou mladíků Matěje a Martina, kteří navštívili v Japonsku parádní park pro freestylové snowboardisty a lyžaře simulující podmínky skoků ve snowparku, Takové celoroční tréninkové centrum na Slovensku a vůbec v Evropě opravdu chybělo, tak se nadšení kluci pustili do realizace.t

Nejdřív museli najít kopec, nejlépe v okolí Bratislavy, kde by vybudovali rozjezd a dopadové místo, které by bylo oproti jiným tréninkovým centrům postavené šikmo, aby se jezdci lépe připravili na skutečný tvrdý dopad. Dopadové místo dokonale simuluje sněhové podmínky. Tvoří ho nafouknuté polštáře, které se při pádu jezdce částečně vyfouknou a tím zabrání případnému zranění. Jezdci tak mohou opravdu plnohodnotně trénovat. Polštáře se navíc pravidelně kropí vodou a doporučuje se obléct se po celém těle, aby si jezdci při dopadu nespálili kůži o gumu. Snowboardy také musí mít otupené hrany, aby neničily povrch.

Celá stavba areálu trvala přibližně půl roku a najdete v něm celkem tři skoky. Jeden malý pro začátečníky s dopadem na rovnou plochu, druhý o délce 8,5 m a třetí o délce 10,5 metrů. Tím to však nekončí. Kluci chtějí do budoucna stavět ještě další skoky a překážky.

Areál leží na konci Petržalky v Bratislavě a otevřeno je momentálně od 9:00 do 11:30 a od 16:00 do 21:00. Vejde se sem až 50 jezdců a vstup na 2,5 hodiny stojí 20 euro. Dá se koupit i tříměsíční permanentka a na místě si jezdci mohou půjčit snowboard, boty i přilbu. Více info na www.line36.sk.