V oblečení Reima vydrží děti i to nejhorší počasí

alt

Dětí chodí do hor, zvládnou vítr, déšť i mlhu, jezdí na kole a rády sportují. Kdo by také chtěl trávit s nimi den doma jen proto, že prší, nebo si odepřít trek kvůli tomu, že by mohlo být po ránu chladno. Už ve čtyřicátých letech si lidé uvědomili, že při outdoorových aktivitách záleží na oblečení a finská značka Reima začala pracovat na oblečení, ve kterém se budou dospělí, ale také děti cítit venku svobodně za jakéhokoliv počasí.

V 70. letech designéři navrhli slavný Enstex-overal, a přestože overaly patří mezi oblíbené Reima produkty i dnes, vyrábí hlavně slušivé bundy , kalhoty, čepice, rukavice, trička a boty.

Firma si zakládá na spolehlivosti a vysoké odolnosti svých výrobků. Musejí obstát v severském počasí a vyvážejí se na náročné trhy, mimo jiné do Švýcarska a USA. Nové materiály jsou testovány v dětské přírodní školce v Kankaanpää, kde se ukáže, jak jsou pohodlné, a jakou zátěž vydrží.

alt

Důraz výrobce klade také na prodyšnost, trvanlivost barev při praní i odolnost proti roztrhnutí. Veškeré používané materiály podléhají evropské direktivě REACH, mnoho jich je navíc nezávisle certifikováno značkou ÖKO-TEX® Standard 100 pro použití na dětské oblečení. Rezistenci bot vůči vodě a jejich prodyšnost zaručuje membrána Reimatec. Děti si v nich můžou hrát venku, i když jsou louže a chladno.

Oblečení přichází na trh v zimních a letních kolekcích, ale i samostatně zakoupené bundy, čepice , boty i kalhoty se mezi sebou dají skvěle kombinovat. Design se drží zkrátka jakési základní linie.

Značka Reima si navíc zakládá na odpovědném vztahu k přírodě i lidem a je členem Business Social Compliance Initiative. Přísné podmínky platí i pro její dodavatele, neutrální auditoři kontrolují pracovní podmínky, včetně bezpečnosti, délky pracovní doby, výše platů a nezneužívání nucené a dětské práce.