V Praze startuje unikátní putovní výstava skejtových fotografií

Výstava fotek zachycujících jedinečné skejtové okamžiky patří k prvním svého druhu u nás. Řada známějších i méně známých českých a slovenských fotografů a vyznavačů tohoto sportu, či spíše životního stylu, představí své snímky v tištěné a velkoformátové podobě už v úterý večer v pražském klubu Rock Café.

alt

„Tomáš Javůrek - bs kickflip“ - fotil Lukáš Oujeský

Byl to spontánní nápad jednoho mladého redaktora. Tištěných skejtových médií je málo a bylo by fajn, kdyby byly fotky, které vznikají, vidět nejen na netu, ale právě i v tištěné podobně. Nic takového tady zatím není a neděje se. Laická veřejnost se k takovým fotkám nemá skoro šanci dostat,“ představil putovní výstavu fotek na Radiu Spin Jarda Kučera, autor projektu Skaterock.cz, který akci organizuje.

Své snímky představí známí autoři, ale zapojila se i veřejnost. „Nejdřív jsme oslovili fotografy, se kterými spolupracujeme, nebo o kterých víme, že fotí. Pak jsme se ale ještě rozhodli oslovit veřejnost,“ doplňuje Kučera. Nakonec z pestré nabídky fotek z šedivého urbanistického prostředí, ale i vymakaných skateparků, fotek plných jedinečných okamžiků zachycujících perfektně provedené triky po dlouhém zvažování vybrali ty nejlepší.

alt „Adam Lukas – halfcab“ - fotil Kubo Krížo

Vernisáž výstavy je v úterý 6. května v pražském klubu Rock Café. Fotky tam budou k vidění do konce května a pak budou převezeny do dalších měst České republiky (Rožnov pod Radhoštěm, Havířov, Ostrava, Brno, Plzeň, Ústí nad Labem, Ústí nad Orlicí).

Na stránkách Skaterock.cz jsou k vidění i fotky, které nakonec do užšího výběru nepostoupily, ale rozhodně stojí za shlédnutí. Nás potěšila třeba tahle:

alt „Erik Tacina – feeble“ - fotil Václav Kaleta