V týdnu elektrobike, o víkendu horský drak

alt

Chtěli byste kolo, které se hodí k výletům přírodou stejně dobře jako na cestu do školy nebo do práce? Chtěli byste vyrazit na kole do společnosti, auto nechat doma a při tom se moc nezapotit? Dopravujete se pravidelně na vzdálenost do 30 kilometrů, ale na kole to trvá příliš dlouho? Není třeba kupovat drahé elektrokolo a k tomu ještě trekové, horské nebo silničku.

Objevil se totiž další zajímavý kickstartový projekt jménem Go-e ONWheel , na který se prozatím sešlo skoro 300 tisíc euro. Jeho tvůrci – Rakušané Frank Fox a Peter Pötzi – sestavili motor, který lze během chvilky nasadit na vaše oblíbené kolo a stejně rychle zase sundat.

alt

Právě tato jednoduchost a modulárnost může být tím, co osloví řadu zákazníků napříč kontinenty. Vždyť první instalace trvá necelých pět minut, pak už stačí motor i baterii jednoduchým pohybem vyjmout nebo nasadit, kdykoliv je potřeba. Drahé části soupravy tedy nemusíte nechávat na zaparkovaném kole.

Go-e motor se ovládá skrze aplikaci v telefonu, přes kterou nastavíte výkon motoru, kontrolujete stav baterie a v neposlední řadě také blokujete stroj pomocí PINu. Baterie stačí k dojezdu na vzdálenost přibližně 60 kilometrů a pokud změníte nastavení, můžete z ní dostat výkon až 800W a rychlost 45 km/h.

První kusy mají zájemci dostat ještě v září, ale pravidelná výroba se plánuje od ledna příštího roku. Očekávaná cena má být necelých 600 euro, tedy něco přes 12 tisíc korun.