Ve Špindlu se dál lyžuje, Krkonoše hlásí skvělé sněhové podmínky

alt

Svátky jara už jsou za námi, některým českým horám se ale jaro zatím obloukem vyhýbá. V Krkonoších napadlo za poslední týden více než půl metru sněhu, ve Špindlu se dál lyžuje a na hřebenech dokonce hrozí laviny.

O velikonočním pondělí měla ve Špindlu končit sezóna, ale sjezdovky na Hromovce i Svatém Petru jezdí a budou díky skvělým sněhovým podmínkám jezdit minimálně do 12. dubna, možná i déle.

Skipasy se navíc prodávají za výhodné ceny. Dospělý lyžař si zajezdí za 490 korun na celý den, děti stojí celodenní permice 400 korun.

Skvělé podmínky panují i na hřebenech našich nejvyšších hor. Leží tam 100 až 120 centimetrů sněhu a na své si přijdou běžkaři, skialpinisti i freerideři. Ale pozor na laviny! Hrozí třetí stupeň lavinového nebezpečí.

“Za posledních několik dní napadlo 50 až 80 centimetrů nového sněhu. Sníh padal za působení silného západního až severozápadního větru, který dosahoval v nárazech rychlosti až 30 m/s. Ten přemisťoval sníh na závětrné svahy, kde je ho místy uloženo větší množství. Zde vykazuje sněhová pokrývka jen malou stabilitu. Sníh padal na zmrzlý sněhový podklad nebo na holou zem. Možnost pádu deskových lavin nebo lavin z nového sněhu. Platí 3. stupeň lavinového nebezpečí z pětidílné mezinárodní stupnice,” upozorňuje Robert Dlouhý z krkonošské horské služby.