Veronika Tallová: I holky můžou jezdit na „agrresive bruslích“. Není to jen sport pro kluky

alt

Osmnáctiletá Veronika Tallová se od dětství věnovala snad všem míčovým sportům, osm let hraje závodně fotbal a před dvěma lety ji totálně okouzlily in-lin agrresive brusle. Jezdit po rampách byl vždycky její sen a taky se splnil.

Jaké byly začátky?

Samozřejmě obtížné. Měla jsem spoustu pádů, než jsem se dostala do rovnováhy, ale časem se mi začalo dařit. Pořád se učím novým věcem a vylepšuji všechno, co umím.

Není to ale moc dívčí sport...

Moc holek tenhle sport neprovozuje, což je velká škoda. Není to rozhodně jenom pro kluky, ale taky ne pro zbabělce. Člověk nesmí mít strach z pádu, protože vždycky nějaké budou. Začátky jsou vždycky těžké. Je potřeba si věřit a dát do toho všechno. Také se snažit, co nejvíce jezdit.

Ve sk8 parku jsem jediná holka a připadám si tam jako vítězka, co si jde za svým snem. Jezdím, protože mě to baví. Kluci mě berou, jako bych patřila mezi ně.

Potkalas nějaké holky třeba na závodech?

Byla jsem na různých závodech, ale nebylo tam moc holek. Možná spíš ze Slovenska, ale stejně nás bylo málo. Nicméně věřím v to, že se objeví plno takových, co by rádo jezdilo.

A co zranění?

Tento sport je nebezpečný, takže se musí počítat i s nějakým zraněním. Ještě jsem neměla nějaké vážné zranění, zatím jen oteklý kotník, když jsem špatně najela.

Podle čeho se učíš nové triky?

Koukám na různá videa profesionálů a chci se učit a zkoušet to, co oni, abych se dostala na lepší úroveň, než jsem teď. Blíží se zima, ale dá se trénovat v různých halách po republice. Pro mě to bude letos poprvé.

Chceš něco dodat na závěr?

Všem, co tenhle článek čtou, chci jen říct: Jděte za svými sny, nikdy není pozdě! Určitě doporučuju zkusit jezdit na in-line agrresive bruslích. Nejen, že získáte další přátele, ale taky novou zkušenost, a může vás to bavit tak jako mě. Brusle patří a budou patřit k mému životu.