Víkendy ve znamení netradičního běhání

alt

Pro milovníky běhání, obzvlášť toho netradičního, v zajímavém prostředí či extrémních podmínkách, máme několik „běhacích“ tipů na následující víkendy.

Už tuto sobotu 27. června se uprostřed Jizerských hor v Jiřetíně pod Bukovou rozběhne Run music festival, originální akce, která spojuje běhání s open air festivalem. Sílu zážitku umocňuje to, že okolní vrchy zdolávají dvoučlenná družstva štafetovým způsobem. Jeden běží a druhý si užívá muziky, geniální. Dopoledne se o hudbu budou starat DJové, odpoledne a večer kapely, z místních třeba jablonečtí Blues Doctors nebo liberečtí Exil 51. Nechybí ani doprovodný program: slackline park, lanové překážky, přelanění řeky Kamenice nebo volejbalové hřiště.

Ve stejný den se poběží v Praze druhý ročník oblíbeného městského běžeckého závodu Salomon Citytrail, který se pak 18. července přesouvá do Ostravy. Právě v době, kdy město ožívá hudebním festivalem Colours of Ostrava. Takže zase skvělé spojení muziky a běhání. Organizátoři Salomon Citytrailů se snaží závodníkům připravit zážitkové běhání zajímavou krajinou, jejich loňský běh Prahou byl dokonce podle serveru behej.com vyhlášen nejlepším běžeckým závodem roku. Letos by mohla na tuhle cenu aspirovat ostravská trasa, která povede industriální krajinou hutí a pecí.

Za zmínku stojí určitě i Nízkotatranská stíhačka, která se běží 18. července. 100 km dlouhý běh přes hřeben Nízkých Tater patří k vyhlášeným „stovkám“. Tento závod dvoučlenných družstev slouží jako kvalifikace na pověstný Ultra-Trail du Mont-Blanc.