Volcom aneb „boj mládí s establishmentem“

alt

Skejtové, surfařské a snowboardové oblečení Volcom zbožňují všichni mladí, kteří prostě nechtějí jít s davem. Tahle lifestylová a módní značka začínala v USA v roce 1991 a byla to dost divočina. První kapitál dodali dvěma nadšeným týpkům rodiče a první kancl měli doma v ložnici.

U zrodu značky Volcom stáli v roce 1991 dva mlaďoši - Richard Woolcott a Tucker Hall. Tehdy Trucker dostal v práci padáka a vyrazil s kamarádem Richardem, který potřeboval na pár týdnů vypadnout z domu, do hor kolem jezera Tahoe. Užili si neskutečnou jízdu na snowboardech v čerstvém prašanu a úplně téhle zábavě propadli. Ještě v tom roce dal v práci výpověď i Richard a mladíci se rozhodli, že si založí firmu s oblečením pro snowboardisty a později i skateboardisty a surfaře. Na začátku měli jen 5 tisíc dolarů, které dostal Richard od svého otce.

alt

V době, kdy se velká část společnosti ještě dívala na snowboarding a skejtování skrz prsty, se kluci rozhodli šít oblečení pod heslem „mladí proti současným poměrům“. S podnikáním v prvních letech moc slávy nenadělali, protože spíš cestovali po světě a bavili se. Jejich příjmy byly možná o něco nižší než výdaje.

alt

Nicméně kreativní a šik oblečení se brzy začalo prodávat samo. Chtěli ho ti, kdo mají rádi „prknové“ sporty, muziku, film, zábavu a svobodu. Firma Volcom postupně dozrávala, kluci začali přemýšlet víc ekonomicky, začali myslet na marketing, ale pořád se drželi své filozofie. Šili funkční a pohodlné oblečení a nebáli se osobitého designu a experimentů. Dodnes spolupracují s řadou mladých umělců a na jejich bundách, čepicích, mikinách, kalhotách a hromadě dalšího oblečení je to vidět.