Wau! Klínovec v sobotu otvírá první sjezdovku. Sezóna v Kruškách začíná!

alt

Po Krkonoších se přidávají také Krušné Hory. První sjezdovka a lanovka se rozjedou o mikulášské sobotě na Klínovci. Krásně zasněžená je sjezdovka „dámská“.

Vypadá to, že zimní sezóna je opravdu tady. Sněhu zatím sice moc nenapadlo, ale mínusové teploty umožňují zasněžování technickým sněhem a dobře vybavená horská střediska můžou tedy na své svahy pustit první lyžaře a snowboardisty. Po Špindlu a Černé hoře v Krkonoších se přidává také západočeský Klínovec.

Jezdit se bude na „dámské“ sjezdovce a stejnojmenné třísedačkové lanovce. Otevírá se v sobotu v 9 hodin a lyžuje se za skvělé zahajovací ceny. Celodenní skipas stojí 350 korun, půldenní 200. Děti si zalyžujou za 250 a 150 korun. Provoz na místě zahajuje i lyžařská škola a půjčovna.

Podle informací na webu areálu se postupně zasněžují i další části. „Nyní přijde na řadu sjezdovka Pařezovka obsluhovaná lanovou dráhou CineStar Express, jež je vybavena oranžovými krycími bublinami. Jakmile nám to podmínky dovolí, pustíme se do vysněžování nové sjezdovky k Jáchymovu s délkou téměř 3 km a šířkou mezi 50 až 100 m,“ lákají provozovatelé.