We Are Blood – dlouho očekávaný skejtový film

alt

A je to tady! Aktuálně se promítají premiéry dlouho očekávaného sk8ového filmu We Are Blood. První shlédnutí si mohli srdcaři dopřát už 13. srpna v Los Angeles. Od té doby přes řadu dalších velkoměst doputovalo promítání do tradičně usedlé Vídně, aby se už tento týden přesunulo zpátky na americký kontinent.

Proč se film jmenuje „We are blood“? Doslovný překlad naznačuje odkaz na Kiplingovu Knihu džunglí – „Jsme jedné krve“. Tvůrci tím chtěli zdůraznit, že ridery z nejrůznějších koutů světa spojuje vášeň pro pohyb na kolečkách a posunování hranic toho, co je s prknem možné dokázat.

A teď to nejdůležitější… za kamerou i režií stojí veterán sk8tových snímků, tvůrce legendárního filmu Transmission 7 – TY Evans. Tentokrát zachytil famózní hvězdu Paula Rodrigueze, nápaditého Chrise „Cookie“ Colbourna, Clinta Walkera, kterému zjevně chybí pud sebezáchovy, a řadu dalších výrazných osobností. Svoboda jezdit nebyla vždy samozřejmostí, a tak několik scén připomíná také občasné spory s autoritami a policií.

Česká premiéra se zatím neplánuje, ale pokud se nemůžete dočkat, lze si film koupit on-line a užít si ho s domácím kinem, s partičkou v klubu nebo třeba na dlouhé cestě do školy.

Nechte se zlákat trailerem: