Z Havaje do Oregonu aneb o nej batozích a taškách Dakine

alt

Da Kine, havajsky nejlepší. Skvělá charakteristika pro oblíbené batohy, tašky a kabelky značky Dakine. Jméno jí dělá dlouhá léta čest a ne jinak tomu je i letos. Na jaro značka připravila další povedenou kolekci svých výrobků od sportovních batohů z nejmodernějších materiálů s promyšleným a funkčním designem, až po tašky a kabelky černobílých či retro hippie kombinací.

Jak ze samotného jména vyplývá, tahle značka původně vznikla na havajském ostrově Maui. V roce 1979 ji založil milovník surfingu, Rob Kaplan. Začínal s výrobou super pevných pásků k připnutí surfových prken. Hned si díky své nezničitelnosti získaly příznivce. Kaplan postupně rozšiřoval svůj sortiment, v podstatě podle potřeb surfařů, kteří čím dál víc cestovali. Vyráběl batohy, cestovní tašky, obaly a podobně. Spojovaly je dvě věci: pěkný design a kvalita. Jeho výrobky pro sport a volný čas byly prostě nezničitelné.

alt

Z úžasné Havaje se časem sídlo společnosti přesunulo do Hood River v Oregonu, což se jevilo jako logická volba. Dá se tam stejně jako na Havaji surfovat, ale i snowboardovat nebo bikovat. Dakine se totiž postupně zajímala i o další adrenalinové sporty. Hood River se v té době stávalo úplnou Mekkou snowboardistů a bajkerů. Pořádaly se tam různé kempy a contesty.

V roce 1996 přichází firma s vymakaným snowboardovým batohem Dakine Heli, který výrazně posouvá laťku mezi výrobky tohoto typu ve světové konkurenci. Dakine ale postupně proniká i do dalších streetových sportů a za zmínku určitě stojí první batoh speciálně určený skateboardistům - Park Pack.

V novém miléniu vyvinula značka Dakine první sérii sedáků pro kiteboarding, které se začaly okamžitě prodávat v kiteboardové komunitě po celém světě. Dnes můžeme Dakine považovat za stěžejního výrobce doplňků pro kitesurfing, windsurfing, surfing, skateboarding, snowboarding i bikování. Kromě toho nabízí obrovské množství různých batohů, kabelek, tašek, pouzder nebo peněženek pro každodenní použití. Skvěle se prodávají ale i Dakine kulichy nebo luxusní rukavice pro všechny možné sporty. Jednoduše řečeno, jsou “nejlepší”!